آرزوی شهادت داشت در گفتگو هایش با خانواده و دوستان عشق به شهادت شنیده می شد در نامه ای نوشت : دوست دارم همیشه اگر عیب و نقصی در من وجود دارد برایم بازگو کنید. اگر شهادت نصیبتان گردید سلام مرا به تمام شهدا بخصوص دوستان عزیز شهیدم علی بختیاری ، علی سراج ، ولی الله پارسا ، حسن همتی ، محمدعلی کسائی نژاد برسانید و بگوئید که مرا تنها نگذارند.»

شهید سهراب ذوالفقاری در سال 1366  در عملیات نصر 8 از نـاحـیـه‌ گلو مورد اصابت‌ تیر مستقیم‌ دشمن‌ قرار گرفت‌ و میهمان‌ علی‌ اصغر(ع‌) شد.

(به‌ نقل ازیکی از دوستان شهید )

خدمت سربازی اش تازه تمام شده بود ولی عشق به خدمت برای اسلام و حفظ نظام هنوز در فکرش بود که تصمیم گرفت به جبهه برود ؛ همیشه می گفت : دوست دارم به جبهه بروم و با عراقی ها بجنگم . ما به او می گفتیم اگر به جبهه بروی شهید خواهی شد و او که به مولایش امام حسین علیه السلام اقتدا نموده بود و رضا به رضای الهی بود ؛ جواب می داد هر چه خدا قسمت کند آن اتفاق می افتد.

قسمت شد شهید سهراب‌ ذوالـفـقـاری » در سال 1366 در عملیات‌ نصر 8  از نـاحـیـه‌ گلو مورد اصابت‌ تیر مستقیم‌ دشمن‌ قرار گیرد و میهمان‌ بر سر سفره امام حسین (ع‌) شود.

(به‌ نقل‌ از عباسعلی پور عباسیان )

 

نام : سهراب

نام خانوادگی : ذوالفقاری

نام پدر: علی

شغل : کارگر

تاریخ تولد : 29/10/1340

سن : 26  سال

محل شهادت :  ماووت

تاریخ شهادت : 29/8/1366

عملیات نصر8

 

 

 

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ترجمه متون تخصصی
دانلود آهنگ
خشکسالی همراز الهی نامه میرزا علی کارگر ساروی Best House music نرده چوبی طراحی سایت و سئو سایت باربری تهران 22638892.. 44964771 صدای رویاها قاصد سولدوز